Pranie Dywanów i nie tylko.. Pranie dywanów Łódź , Pranie kanap Łódź - Poradnik - Telewizja cyfrowa

Kategorie

01.06.2017r.

Ruszyła nowa promocja 

"Letnie Sprzątanie;

o szczegóły pytaj naszego przedstawiciela...

Newsletter

Drogi kliencie
Zamawiajac usługi w naszej firmie otrzymujesz gwarancje najwyższej jakosci.
 

PONAD 5000 KLIENTÓW !

Zobacz nasze realizacje

 

Kontakt

iPranie.pl
tel.: 788-222-206

Kontakt mailowy
biuro@iPranie.pl

Newsletter

 

pranie dywanu Łódź

pranie kanap Łódź

pranie kanapy Łódź

Pranie kanap Łódź 

pranie tapicerki meblowej Łódź 

pranie wykładzin Łódź 

Pranie dywanów Łódź

Newsletter

CIEKAWOSTKI   

1.Historia dywanu

 

2.Rodzaje dywanów

 

3.Rodzaje wykładzin

 

 ...........................................
 
OFERUJEMY TEZ :
 
 
oraz
 
Rolety, żaluzje, moskitiery, plisy...
Pomiar i montaż na terenie Łodzi w cenie !

Ipranie » Poradnik » Telewizja cyfrowa

 

 

Cyfryzacja sygnału telewizyjnego

 

W Polsce przejście sygnały z analogowego na cyfrowy  zbliża się wielkimi krokami - w Zielonej Górze, Gdańsku i Poznaniu odbiorniki analogowe stają się powoli  bezużyteczne już w listopadzie tego roku! Jeśli nie wiesz o co chodzi i jak się na to wydarzenie przygotować to te porady są właśnie dla Ciebie.

 

 

Na czym to polega ?

 

Na wstępie kilka najważniejszych podstaw. Przejście na sygnał cyfrowy – cyfryzacja przebiega na całym świecie nie tylko w Polsce. Służy to poprawie jakości odbieranych programów. ,Po za poprawą jakości za cyfryzacją idą takie usługi jak VOID czyli program na Życzenie. Są to zmiany jak najbardziej pozytywne, Wystarczy tylko odpowiednio się do tego przygotować.

 

Słowniczek terminów ?

 

- DVB-T [ang. Digital Video Broadcasting - Terrestial] - polskim odpowiednikiem tego terminu jest rzadko używany skrót NTC, którego rozwinięciem jest Naziemna Telewizja Cyfrowa. Literka "T" ma tu kluczowe znaczenie - oznacza nadawanie naziemne, czyli z nadajników o określonym zasięgu i wykorzystujących określone częstotliwości.

DVB-C i DVB-S -nadawanie za pośrednictwem kabli [C -. cable] i satelity [S -. satellite].

 

- MPEG2 / MPEG4 – są to różne standardy nadawania - kodowania audio i wideo. Tak jak stare modele odtwarzaczy mp3 nie radzą sobie z niektórymi formatami nowych plików plików (flac czy .wav,) tak samo nie wszystkie telewizory mają wbudowany tuner pozwalający na odbiór obu standardów.

W Polsce sygnał nadawany będzie w standardzie MPEG4.

 

Kogo dotyczy kogo nie ?

 

Wiele osób tej  zmiany w ogóle nie odczuje - Abonenci telewizji kablowej (np. TOYA czy Vectra) i satelitarnej (n, Cyfra+). Podobnie będzie również  z posiadaczami telewizorów z wbudowanym tunerem MPEG4, którzy od raz  mają skonfigurowany odbiór kanałów cyfrowych.

Więc najważniejsze pytanie a mianowicie  jak sprawdzić, czy telewizor odbiera w standardzie MPEG4?

Informacja o tym znajduje się w specyfikacjach od producenta - jeśli nie tutaj to po prostu wyszukaj w internecie model swojego telewizora i znajdź informację o tunerze DVB-T.

Posiadaczom telewizorów kineskopowych niestety z góry odradzam szukanie tunera MPEG4.

Nie wszystkie telewizory LCD posiadają ten tuner.

 

Mój telewizor nie wyświetla obrazu ?

 

Jeśli posiadasz telewizor np. LCD i posiadasz funkcje DTV  wyszukałeś stacje , słyszysz głos  ale nie ma obrazu. Za to wyświetlany jest napis „obraz w jakości HD nie może być wyświetlany” lub podobny komunikat oznacza to że posiadacz tuner w technologii MPEG2 a w Polsce sygnał nadawany jest  w MPEG4.. W tym wypadku są dwa rozwiązania dokupienie karty PI ( o ile oczywiście telewizor posiada gniazdo PI)  karta dekoduje sygnał z MPEG4 na MPEG 2  z którym to formatem telewizor już sobie sam poradzi lub po prostu kupienie dekodera ( osobnego urządzenia )  MPEG4 DTV. Polecam to drugie rozwiązanie,  Karta PI  jest tylko o kilka zł tańsza  a czasami niekoniecznie od dekodera – osobnego urządzenia a po zdekodowaniu sygnału  z MPEG4 na MPEG2 nie uzyskamy nigdy jakości HD w przeciwieństwie do dekoderów stacjonarnych. Dodatkowo osobne urządzenie w postaci dekodera DTV  można w przyszłości podłączyć pod każdy inny Telewizor również kineskopowy.

 

 


design by ARTEVIA