Pranie Dywanów i nie tylko.. Pranie dywanów Łódź , Pranie kanap Łódź - ciekawostki_rodzaje_tapicerki_samochodowej

Kategorie

01.06.2017r.

Ruszyła nowa promocja 

"Letnie Sprzątanie;

o szczegóły pytaj naszego przedstawiciela...

Newsletter

Drogi kliencie
Zamawiajac usługi w naszej firmie otrzymujesz gwarancje najwyższej jakosci.
 

PONAD 5000 KLIENTÓW !

Zobacz nasze realizacje

 

Kontakt

iPranie.pl
tel.: 788-222-206

Kontakt mailowy
biuro@iPranie.pl

Newsletter

 

pranie dywanu Łódź

pranie kanap Łódź

pranie kanapy Łódź

Pranie kanap Łódź 

pranie tapicerki meblowej Łódź 

pranie wykładzin Łódź 

Pranie dywanów Łódź

Newsletter

CIEKAWOSTKI   

1.Historia dywanu

 

2.Rodzaje dywanów

 

3.Rodzaje wykładzin

 

 ...........................................
 
OFERUJEMY TEZ :
 
 
oraz
 
Rolety, żaluzje, moskitiery, plisy...
Pomiar i montaż na terenie Łodzi w cenie !

Ipranie » ciekawostki_rodzaje_tapicerki_samochodowej

RODZAJE TAPICERKI SAMOCHODOWEJ

 

 

Tapicerka skórzana:

  

Jeden z najdroższych  rodzajów tapicerki, dlatego też największą stratą było by uszkodzić ją w czasie czyszczenia, na szczęście jest to nie lada wyczynem i naprawdę sztuką jest dokonać tego kierując się prostymi zasadami.

 

1. Starajmy się nie używać mocnych detergentów ani żadnej środków chlorowych wybielaczy, które mogłyby odbarwić naszą skórę

 

2. Do czyszczenia skórzanej tapicerki wystarczy użyć gąbki (Szczotki będą złym rozwiązaniem, ponieważ mogą mechacić skórę które powinna być gładka) oraz mydła

 

3. Pamiętajmy by dokładnie spłukać środki czystości ponieważ jeśli zaschną, a mogą być środkami żrącymi przy każdym kontakcie z wilgocią (na przykład twoim potem) będą się one wżerać w głąb materiału oparcia (mogą również wywoływać alergie oraz podrażnienia skóry).

 

Zaletą skórzanej tapicerki jest wysoka odporność na zabrudzenia oraz łatwość czyszczenia ze względu na niezwykłą gładkość która jest niespotykana w tapicerkach wykonanych z innych materiałów, najczęściej włókien, jeśli natomiast wykonana jest z zamszu problem może być bardziej skomplikowany, ponieważ ten materiał jest powierzchnią chropowatą i dużo trudniej jest go dokładnie wyczyścić jednocześnie nie uszkadzając go (Na przykład nie wypłukując środków impregnujących), dlatego warto wtedy udać się po fachową poradę do specjalisty z tej dziedziny.

 

 

Tapicerka polimerowa

  

Polimery górują nad tkaninami naturalnymi ponieważ dużo trudniej osiada na nich brud, co prawda łatwiej poddają się elektryzacji przyciągając do siebie kurz, lecz nie wnika on głęboko w głąb materiału i jest w miarę łatwy do usunięcia choćby za pomocą wody. Jeśli jednak trafimy na cięższą plamę, na przykład sok porzeczkowy, powinniśmy przed ścieraniem wetrzeć w tapicerkę odpowiedni detergent wytwarzający gęstą pianę.

 

Następnie wytworzoną pianę należ zostawić na czas 3-5 minut aby aktywna piana wywaliła wszelkie brudy na wierzch, co pomogłoby nam w zebraniu za pomocą gąbki..

 

Tapicerka bawełniana.

  

Bawełna jest bardzo ciekawą tkaniną, która według mnie najbardziej nadaje się na obicie fotela kierowcy, jednak jest to  tkanina naturalna pochodzenia roślinnego i przez to jest ona dużo bardziej podatna na zbieranie wszelkiego typu brudu i zanieczyszczeń, niż wszystkie inne, które zostały wymienione powyżej. Przede wszystkim należy pamiętać  o tym by czyszczenia dokonywać za pomocą wody w temperaturze letniej/pokojowej, w przeciwnym wypadku nasza tapicerka skutecznie się odkształci (to samo tyczy się wszystkich innych włókien naturalnych, również w dywanach czy wykładzinach).

 

Najlepszymi porami roku do dokonywania czyszczeń jest lato (cały okres, mimo iż pada wtedy najczęściej temperatura oraz wilgotność powietrza również są najbardziej optymalne) oraz późna wiosna, kiedy cały śnieg stopnieje, a wilgoć zniknie z otoczenia, powolne schnięcie może wpłynąć negatywnie i na nic może zdać się całe to czyszczenie tapicerki.

 

 

Żródło http://marzena-tapicerkisamochodowe.blogspot.com/ 


design by ARTEVIA