Pranie Dywanów i nie tylko.. Pranie dywanów Łódź , Pranie kanap Łódź - ciekawostki_historia_odkurzacza

Kategorie

01.06.2017r.

Ruszyła nowa promocja 

"Letnie Sprzątanie;

o szczegóły pytaj naszego przedstawiciela...

Newsletter

Drogi kliencie
Zamawiajac usługi w naszej firmie otrzymujesz gwarancje najwyższej jakosci.
 

PONAD 5000 KLIENTÓW !

Zobacz nasze realizacje

 

Kontakt

iPranie.pl
tel.: 788-222-206

Kontakt mailowy
biuro@iPranie.pl

Newsletter

 

pranie dywanu Łódź

pranie kanap Łódź

pranie kanapy Łódź

Pranie kanap Łódź 

pranie tapicerki meblowej Łódź 

pranie wykładzin Łódź 

Pranie dywanów Łódź

Newsletter

CIEKAWOSTKI   

1.Historia dywanu

 

2.Rodzaje dywanów

 

3.Rodzaje wykładzin

 

 ...........................................
 
OFERUJEMY TEZ :
 
 
oraz
 
Rolety, żaluzje, moskitiery, plisy...
Pomiar i montaż na terenie Łodzi w cenie !

Ipranie » ciekawostki_historia_odkurzacza

Historia Odkurzacza
 

Najprawdopodobniej pierwszym urządzeniem służącym do usuwania kurzu, o napędzie ręcznym, był "Whirlwind", wynaleziony w 1865 w Chicago. Urządzenia podobne były następnie rozwijane w XIX wieku. Za pomysłodawce odkurzacza uważa się także Ivesa McGaffey (1869).

Odkurzacz elektryczny został wynaleziony dopiero w 1901 przez Huberta Bootha (Wielka Brytania). Znając urządzenia które zdmuchywały kurz strumieniem powietrza, doszedł do wniosku, że dużo skuteczniejsze byłoby zasysać kurz niż w niego dmuchać, przez co nie osiadałby on ponownie na powierzchni. Testując swój pomysł, przyłożył usta do fotela i wykonał wdech. Próba ta o mało nie doprowadziła pomysłodawcy do uduszenia się, ale dowiodła słuszności pomysłu, który później opatentował. Booth skonstruował następnie odkurzacze przewoźne, wynajmowane je na zlecenie. Były to duże maszyny ciągnięte przez konie, które były ustawiane przed domem klienta i zasysały kurz przez długie węże. Urządzenia te przez swoje utrudnienia nie zdobyły jednak popularności.

Więcej szczęścia miał inny wynalazca. James Murray Spangler (USA). Pracując jako dozorca w domu towarowym i będąc uczulony na kurz, w 1906 skonstruował pierwszy odkurzacz przenośny z wentylatora elektrycznego, pudełka i poszewki od poduszki. Ulepszył urządzenie i opatentował je w 1908 i tym jako pierwszy wprowadził przenośne elektryczne odkurzacze na rynek.Firma i odkurzacze zostały kupione przez jego kuzyna Williama Hoovera, który produkował dotąd uprzęże końskie i widząc olbrzymi rozwój motoryzacji, w porę zorientował się, że musi zmienić całkowicie kierunek produkcji, stawiając na postęp techniczny. Hoover dalej ulepszał odkurzacz, a wprowadzając je do sprzedaży komiwojażerskiej połączonej z demonstracją działania w domach, rozpowszechnił swój sprzęt w niemal całych Stanach Zjednoczonych, osiągając duże zyski. Przez wiele lat po wynalezieniu, odkurzacze pozostały sprzętem drogim i luksusowym, lecz po II wojnie światowej stały się, wraz ze spadkiem ich cen, powszechnie używanym sprzętem gospodarstwa domowego, najpierw w USA, potem także w innych krajach uprzemysłowionych.

Żródło tekstu : http://pl.wikipedia.org/wiki/Odkurzacz

design by ARTEVIA